Klasa IV

Znajdź w sieci

Temat: Znajdź w sieci

  1. Używanie wyszukiwarki internetowej Google.
  2. Bezpieczne korzystać z internetu.

Zasady wyszukiwania w sieci:

  • W sieci, oprócz rzetelnych i wiarygodnych informacji, jest też wiele błędnych i nieprawdziwych. Jeśli chcesz czerpać wiedzę z internetu, to tylko ze stron godnych zaufania. Takie strony to np. oficjalne serwisy różnych instytucji czy prywatne strony osób powszechnie znanych i godnych zaufania.
  • Nigdy nie wypełniaj na stronach internetowych ankiet ani formularzy bez wiedzy i zgody rodziców lub opiekunów. Nie podawaj swoich danych osobowych. Pamiętaj, w internecie czyha na ciebie wiele niebezpieczeństw.
  • Internet to olbrzymie źródło informacji. Należy z niego czerpać tylko wtedy, gdy zawiodą wszystkie inne źródła. Nie zapominaj o podręcznikach, poradnikach, leksykonach, encyklopediach i innych drukowanych skarbnicach wiedzy.

Praca na lekcji:

Posłuż się wyszukiwarką Google, by zdobyć informacje dotyczące polskiego podróżnika, zdobywcy najwyższego szczytu Australii. Sporządź notatkę w edytorze Word, umieszczając w niej takie dane, jak: imię i nazwisko podróżnika, nazwa najwyższego szczytu w Australii oraz data jego zdobycia przez tę osobę.

Znajdź w internecie portret polskiego podróżnika, który zdobył najwyższy szczyt w Australii. Wstaw ten portret do notatki.

Znajdź również zwierzęta Australii i opisz je.