Akademia matematyki

Temat: Akademia matematyki

  • jak uczyć się w Akademii Khana?
  • rozwiązywanie zadań matematycznych w Akademii Khana.

PIERWSZE KROKI

Otwórz polski serwis Akademii Khana: pl.khanacademy.org

Jeśli masz problemy z rozwiązywaniem równań z jedną niewiadomą, rozwiń listę Przedmioty i wybierz Algebra I.

W oknie lekcji Rozwiązywanie równań kliknij odnośnik Dlaczego zawsze robimy to samo po obu stronach równania, a następnie załóż słuchawki i wybierz temat: To samo po obu stronach równań.
Uruchomi się pierwszy film. W każdej chwili możesz włączyć lub wyłączyć napisy, powiększyć ekran, zatrzymać film przyciskiem pauzy, cofnąć go przez przesunięcie kółka wzdłuż osi i posłuchać objaśnień jeszcze raz.

TUTAJ LINK

Po wysłuchaniu wyjaśnień kliknij odnośnik Przejdź na stronę lekcji w prawym górnym rogu okna. Możesz kliknąć kolejny film lub artykuł i kontynuować naukę (odsyłacze znajdują się z lewej strony okna) albo przejść do ćwiczeń, które pozwolą ci sprawdzić, czy dobrze rozumiesz temat.

SPRAWDZANIE UMIEJĘTNOŚCI

Wybierz następny samouczek. Link do niego znajduje się pod odnośnikami do kolejnych tematów z danej lekcji. Kliknij temat Sprawdź swoją wiedzę.
Wpisz liczbę w pole tekstowe i sprawdź swoją odpowiedź albo kliknij odsyłacz Obejrzyj film lub użyj wskazówki.

Rozwiąż kilka zadań. Jeśli są dla ciebie za łatwe, przejdź do następnego tematu, jeśli za trudne – wróć do filmu z objaśnieniami.

Serwis Akademii Khana zmienia się z miesiąca na miesiąc. Dodawane są nowe filmy, ćwiczenia, nowe sposoby wyszukiwania tematów.

To dlatego, gdy powołujesz się na stronę WWW, należy podać datę jej oglądania.

 

INNE PRZEDMIOTY

W serwisie Akademii Khana możesz wybrać różne przedmioty.