Pomoc z angielskiego

Temat: Pomoc z angielskiego

  • uczenie się angielskich słówek,
  • korzystanie z automatycznego tłumaczenia online,
  • sprawdzanie pisowni w edytorze tekstu.

NAUKA ANGIELSKICH SŁÓWEK

Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz w pasku adresu: freerice.com. Wyświetli się strona zawierająca grę polegającą na tym, by znaleźć synonim podanego słowa.

Serwis pozwala też na zmianę przedmiotu.

Zrzut strony www.freerice.com

A o co chodzi z tym darmowym ryżem (free rice; czytaj: fri rajs)? Serwis prowadzony jest przez Światowy Program Żywnościowy ONZ (World Food Program – WFP). Jak możesz przeczytać w umieszczonych z prawej strony okna zasadach gry, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi przekazywanych jest 10 ziaren ryżu na rzecz walki z głodem. To naprawdę działa – na zdjęciach na następnej stronie możesz zobaczyć karawanę osiołków dostarczających ryż do górskich wiosek w Nepalu po trzęsieniu ziemi w 2015 roku.

AUTOMATYCZNY TŁUMACZ

Wejdźmy na stronę: https://translate.google.com

 

Zaznaczamy i kopiujemy (Ctrl+C) nieznane nam słowo i wklejamy to słowo (Ctrl+V) w lewym polu – upewnij się, że zaznaczona jest opcja angielski. W polu z prawej strony, z zaznaczoną opcją polski, pojawi się tłumaczenie słowa na język polski, a pod nim – definicje, tłumaczenia, przykłady i synonimy. 

Jeśli chcesz posłuchać wymowy tego słowa, kliknij ikonę głośnika; aby wyświetlić teksty, w których występuje podane słowo, rozwiń listę w sekcji Przykłady.