5.2 Ze smartfonem na piechotę

Temat: Ze smartfonem na piechotę

  • wykorzystanie technologii telekomunikacyjnej na wycieczce,
  • udokumentowanie przebieu wycieczki w smartfonie,
  • opublikowanie trasy wycieczki w internecie.

APLIKACJA TRASEO

Bezpłatna aplikacja Traseo. Szlaki, trasy, mapy pozwala wybrać jedną z kilkudziesięciu tysięcy tras zapisanych przez użytkowników albo zarejestrować własną pieszą wycieczkę, a następnie udostępnić mapę z trasą i opisem na stronie www.traseo.pl lub na własnej stronie WWW. Aplikację można pobrać ze Sklepu Play lub z serwisu usługodawcy.

Pobierz Traseo na swoje urządzenie mobilne – odszukaj aplikację w Sklepie Play i naciśnij przycisk ZAINSTALUJ, a następnie wyraź zgodę na dostęp do niektórych informacji zapisanych w twoim urządzeniu. Uruchom aplikację po zakończeniu jej instalacji.

 

REJESTROWANIE TRASY

Podczas rejestrowania twojej trasy aplikacja Traseo korzysta z czujnika GPS. Zwiększa to zapotrzebowanie urządzenia mobilnego na energię. Aby uniknąć wyczerpania baterii podczas wycieczki, naładuj ją wcześniej do pełna. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie powerbanku – dodatkowej baterii podłączanej do urządzenia mobilnego za pośrednictwem kabla USB.
Aplikacja działa tylko online – podczas zapisywania trasy, urządzenie przez cały czas wysyła i pobiera dane za pośrednictwem internetu. Jeśli korzystasz z urządzenia z określonym limitem przesyłu danych, może to spowodować przekroczenie limitu i ewentualnie wpłynąć na wysokość rachunku wystawionego przez operatora sieci, w której jest zarejestrowane twoje urządzenie.

Skip to content