Porządki

Temat: Porządki

  1. Sprawne działanie komputera.
  2. Usuwanie z systemu zbędnych plików.
  3. Porządkowanie swoich prac.
  4. Tworzenie dokumentów z dostępem do wszystkich prac.
  5. Konwertowanie plików tekstowych na format PDF.

CZYNNIKI SPOWALNIAJĄCE PRACĘ KOMPUTERA

Jednym z najczęstszych czynników zaburzających pracę komputera jest brak miejsca na dysku twardym. W miarę upływu czasu dysk zapełniany jest coraz większą ilością danych. Ostatecznie może się zdarzyć, że zacznie brakować na nim wolnego miejsca, dlatego należy pamiętać, że do sprawnej pracy system Windows potrzebuje około 20 procent wolnej przestrzeni dyskowej.

Kolejny problem może stanowić nadmiar plików tymczasowych. Zapisują je na dysku system operacyjny oraz aplikacje, z których korzystamy. Po pewnym czasie pliki te stają się niepotrzebne. Niektóre z nich są usuwane automatycznie, ale wiele pozostaje na dysku – np. tymczasowe pliki internetowe.

Niebagatelny wpływ na sprawność systemu mają też: nieporządek w dokumentach, duża liczba plików i folderów na pulpicie oraz duża liczba zakładek w przeglądarce internetowej.

Skutki opisanych wyżej negatywnych czynników może ograniczyć każdy użytkownik komputera. Nawet użytkownik standardowy – tj. użytkownik z ograniczonymi uprawnieniami – ma wpływ na sprawność komputera.

ZWALNIANIE PRZESTRZENI DYSKOWEJ

  • Sprawdź, czy przechowujesz na komputerze pliki, które są już niepotrzebne.
  • Usuń zbędne pliki. Nie wrzucaj ich do Kosza, lecz usuń je trwale.
  • Usuń z systemu pliki tymczasowe i zmień ustawienia tak, aby po upływie określonego czasu system sam automatycznie usuwał niepotrzebne pliki.

PORZĄDKOWANIE PRAC

JAK POWIĄZAĆ WSZYSTKIE PRACE W JEDNYM DOKUMENCIE

Tworzenie jednostronicowego dokumentu:

Secured By miniOrange